Sepette %10 İndirim

Blog

Farklı Karat Yüzükler Parmakta Nasıl Durur?

1 karat pırlanta yüzük parmakta nasıl durur? Bu soru sadece 1 karatta değil diğerlerinde de sık sık sorulur. Pırlantalar onu taşıyan kişi ile birleşerek mükemmel bir hal alır. Dolayısıyla her karat parmağınızda güzel bir şekilde durabilir. 

Ancak bazı konulara dikkat etmeniz yine de tavsiye edilir. Özellikle parmak boyu dikkat edilmesi gereken bir detaydır. Bunu bilmek, parmağınızı sıkmayan, böylece sizi rahatsız etmeyen yüzükler almanıza yardımcı olur. Ayrıca parmaklarınızı daha uzun, asil ve çekici gösterir. 

Bunun dışında bant genişliğine de özen gösterilmelidir. İnce bir genişlik parmağınızda daha büyük görünmesine yardımcı olacaktır. Kalın olursa büyük bir taş kesimi bile küçük görülebilir. Ayrıca pırlanta yüzük alırken açısı geniş olan bantlar, küçük parmaklarda kaba bir görünüme yol açabilir.

 

 

Karat Nedir? 

Pırlanta yüzük almak isteyenler her zaman kullanılan karat teriminin ne olduğunu bilmeyebilir. Bu 0,2 gram, yani 200 mg’a denk gelen bir kütle birimidir. Günümüzde elmas ve diğer değerli taşların kütle ölçümlerinde kullanılır. 

Örneğin 1 karat pırlanta baget yüzük kullanılan değerli taşın 200 mg kütleye sahip olduğunu gösterir.

Pırlanta Yüzüklerde Karat Seçimi Nasıl Yapılmalıdır? 

Pırlanta beştaş yüzük alırken karat seçimi nasıl yapılmalı? Bu soru kişilere göre değişiklik gösterir. Zira kaç karat olursa olsun bir yüzük parmağınızda güzel durur. Karat sadece ne kadar değerli olduğuna işaret eder.

Dolayısıyla pırlanta yüzüklere bakıyorsanız ilk olarak kaç karat istediğinize sizin karar vermeniz önerilir. Bundan sonra parmağınıza en uygun yüzük modellerini inceleyebilirsiniz. Bu kararı verirken parmaklarınıza özen göstermeniz önerilir.

 

 

Zira parmaklarınız ince ve küçükse pırlanta doğal olarak büyük görülecektir. Bu bakımdan kalın bir parmağa takacaksanız, orantılı olarak büyük bir karat daha güzel duracaktır. İnce seçmek parmağınızda güzel durmamasına, kaybolmasına neden olabilir.

Parmakta Pırlanta Yüzüğün Güzel Görünmesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pırlanta yüzük seçerken parmağınızın yapısına dikkat etmeniz gerekir. Kısa parmaklarınız varsa taşların uzun ve kısa olması önerilir. Böylece daha uzun görünmeleri mümkündür. Örnek olarak baget, oval ve markiz modeller sizde güzel durabilir.

 

 

Copyright © 2023 - Pırlanta Merkezi - Tüm Hakları Saklıdır.